На запрошення керівника Росошанського ЗДО, директор Ж.Вальо та практичний психолог І.Мотиль, надали методичну допомогу та провели тренінг на тему: "Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах ДНЗ". Директор ІРЦ ознайомила учасників з порядком зарахування дітей з ООП в дошкільний навчальний заклад, нормативними та законодавчими актами, що стосуються інклюзивної освіти. Педагогічний колектив закладу мали змогу отримати практичні поради й рекомендації щодо організації інклюзивного середовища, забезпечення задоволення індивідуальних потреб дітей з ООП, здійснення освітньо- виховного процесу в умовах інклюзії. Практичний психолог ІРЦ розповіла про особливості розвитку дітей різних нозологій, причини виникнення. Також запропонувала найефективніші методики для роботи з дітьми з ООП. Вихователі закладу активно обговорювали назрілі питання, ділилися досвідом роботи. Зустріч була цікавою і насиченою. Насамкінець фахівці ІРЦ побували в ресурсній кімнаті закладу дошкільної освіти, де надали певні рекомендації щодо її облаштування.


«Особливі діти - особливі потреби»

В «Інклюзивно-ресурсному центрі Свалявської районної ради Закарпатської області», відбувся круглий стіл присвячений Міжнародному дню логопеда на тему «Разом долаєм труднощі». У даному заході прийняли участь фахівці центру та батьки. Привітала учасників круглого столу директор ІРЦ Ж. Вальо. Х. Барна, канд. пед. наук, доц., логопед даного закладу, ознайомила з нетрадиційними логопедичними технологіями в роботі з  дітьми. Вона презентувала манко та насіннєтерапії. Педагог надала методичні рекомендації батькам у використанні даних технологій з дітьми в домашніх умовах.

Про використанняінноваційнихкомп'ютернихтехнологій в корекційно - розвитковій роботі розповіла канд. пед. наук, доц., логопед О. Чекан. Вона звернула увагу, що ІКТ потрібно використовувати у корисних цілях для дітей. Було презентовано новітню технологію «Живий звук». Батькам роздано буклети де вказані сайти, які можуть бути корисні для роботи з дітьми. По закінченні зустрічі батьки отримали відповіді від фахівців ІРЦ на хвилюючі їх питання. Підсумувала роботу круглого столу директор ІРЦ. Вона подякувала учасникам заходу і відмітила, що вчасне звернення до відповідних фахівців та співпраця спеціалістів і батьків принесе позитивні результати.


Інклюзивно-ресурсним центром Свалявської районної ради 20 вересня 2019 року проведено нараду-семінар на тему «Інклюзивне навчання в закладах дошкільної та загальної середньої освіти». Участь у нараді-семінарі взяли заступник голови районної ради Клара Стегура, завідувач Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти при ЗІППО Олена Воротинцева, директор Інклюзивно-ресурсного центру Жанна Вальо, керівники загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району, вчителі-асистенти по роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
З вітальним словом до учасників наради виступила заступник голови районної ради Клара Стегура. Директорка Інклюзивно-ресурсного центру Жанна Вальо презентувала очолюваний нею заклад, який цього року відзначив річницю своєї діяльності. Вона ознайомила присутніх з проведеними протягом року заходами та подіями Центру, наголосила на особливостях організації надання корекційно-розвивальних послуг дітям з особливими освітніми потребами та ознайомила з нормативно-правовою базою, якою керується Центр у своїй роботі.
Завідувачка Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Олена Воротинцева дала вичерпні фахові відповіді на питання учасників семінару щодо вирішення проблем, які виникають у практичній роботі закладів Інклюзивної освіти. Особлива увага була звернена на фінансову складову організації інклюзивної освіти. Зокрема наголошено на джерелах фінансування, якими є освітня субвенція та субвенція на інклюзивну освіту, також роз'яснено пропорційність спрямування коштів субвенції на виплату заробітної плати та закупівлю необхідного інвентарю. Було порушено питання кадрового, методичного та організаційного забезпечення інклюзивної освіти.
Нарада-семінар проходила в режимі конструктивного діалогу та жвавого обговорення актуальних питань.


«Особливі діти - особливі потреби»

«Немає дітей, яких не можливо навчити є неправильно підібрані цілі», під таким гаслом 09.09.2019року в комунальній установі «Інклюзивно - ресурсний центр Свалявської районної ради Закарпатської області» відбувся круглий стіл для батьків діток з ООП.Під час якого директор ІРЦ Вальо Ж. надала методичну допомогу батькам, розкривши поняття «інклюзивне навчання», що лежить в його основі і найголовніше про переваги інклюзивного навчання. Під час круглого столу запрошені батьки ділилися досвідом та проблемами, які виникають під час навчального процесу. Маємо надію, що систематичні та корекційно - спрямовані педагогами та психологами дії у співпраці з батьками принесуть істотні позитивні зрушення у розвитку дітей з ООП.


«Наші діти - наше майбутнє!»

Напередодні Дня захисту дітей у комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр Свалявської районної ради Закарпатської області» пройшли урочистості для вихованців закладу. Діток приїхали привітати голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, заступник керуючого справами Закарпатської обласної ради Євгенія Кибза та голова Свалявської районної ради Мирослава Ливч. Малеча разом з вихователями підготувала святкову програму, де дуже зворушливо, а дехто навіть вперше, читали вірші та співали пісні. 

«Інноваційні технології та підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами» 

17 травня 2019р. в «Інклюзивно - ресурсному центрі Свалявської районної ради Закарпатської області» відбувся семінар - практикум «Інноваційні технології та підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами». В ньому приймала участь к.пед.н., доцент кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи Львівського національного університету ім. І. Франка, Людмила Володимирівна Кашуба. На семінарі були присутні батьки дітей та фахівці ІРЦ.

Лектор розкрила методичні аспекти батьківської допомоги дітям з ООП та охарактеризувала особливості розвитку навчання та виховання дітей з психофізичними розладами. Провела майстер клас, де практично показала використання інноваційних технологій в спеціальній педагогіці для кращого засвоєння інформації дітьми з особливостями у розвитку.


16 травня 2019 року до "Інклюзивно - ресурсного центру Свалявської районної ради Закарпатської області" завітав засновник, Мирослава Михайлівна Ливч, яка підтримала флешмоб присвячений Всеукраїнському дню Вишиванки. 

«Чарівна краса вишиванки»

16 травня 2019 року в Інклюзивно - ресурсному центрі відзначали Всесвітній День вишиванки. В цей день фахівці ІРЦ влаштували флешмоб «Одягни дитину у вишиванку».

Під час занять педагоги розповідали вихованцям про історію вишивки яка має не одну тисячу років, яку переважно вишивали дівчата. За повір'ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжене дитя. Дітям з ООП надали можливість власноруч оздобити вишиванку елементами орнаменту.

Фахівці звернули увагу на те, що у вишивці сакральне значення має все - від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров'я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам'ять, вірність та любов у сім'ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Вишиванка - символ Батьківщини, дзеркало народної душі. Не забувайте про свою самобутність!

Підписання угоди про співпрацю з головним лікарем Обласного Будинку дитини м.Сваляви Бейреш Володимир Михайлович


Оформлення Великодньої писанки в ІРЦ "Свалявської районної ради"


«Спорт - здоровꞌя, спорт - це сила, що дає всім дітям крила» під таким девізом пройшов виховний захід присвячений Дню здоров'я в комунальній установі «Інклюзивно - ресурсний центр» Свалявської районної ради Закарпатської області.

Виховний захід проведено вчителем лікувальної фізкультури Є.Левко. Була створена атмосфера радості, співпереживання, активного відпочинку. Діти з ООП з радістю приймали участь у різних видах спортивних розваг. Під час заходу пропагувався здоровий спосіб життя, розвивалися рухливі якості діток - спритність, швидкість, витривалість та виховувалась дисциплінованість.

Ми ще раз можемо підтвердити, що здоров'я - це цінний скарб, про який треба піклуватися щодня


«Аутизм - не вирок: як діти відчувають світ?»

Сьогодні, 02 квітня, фахівці ІРЦ спільно з батьками дітей з ООП долучилися до акції на підтримку осіб з розладами аутистичного спектру. У закладі був проведений круглий стіл. Під час якого директор ІРЦ Вальо Ж. привітала всіх учасників та провела бесіду на тему: «Аутизм - не вирок: як діти відчувають світ?». До діалогу приєдналася психолог закладу, яка підготувала відеоролик про підтримку батьків дітей з аутизмом в соціумі. Барна Х. - логопед даного закладу, надала методичну допомогу батькам, розкривши основні напрямки корекційної роботи з дітьми з даним порушенням. Під час круглого столу запрошені батьки ділилися досвідом та проблемами, які виникають під час виховання таких дітей. Маємо надію, що систематичні та корекційно - спрямовані педагогами та психологами дії у співпраці з батьками принесуть істотні позитивні зрушення у розвитку дітей РАС.


Акція толерантості до відзначення Всесвітнього дня людей з синдромом Дауна

Уперше Всесвітній день людей з синдромом Дауна був проведений у 2006 році, його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (ІDSA). У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень - третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).

Синдром Дауна - це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з синдромом Дауна мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Синдром відомий ще з 1866 року й названий за ім'ям англійського лікаря, який його відкрив і описав, але причини виникнення патології були відкриті вченими-генетиками лише у ХХ столітті.

Синдром Дауна розповсюджений в усіх регіонах світу і часто призводить до змін моторики, фізичних характеристик і здоров'я людини. Життєво важливе значення для розвитку таких хворих має доступ до медичного обслуговування, програмам раннього втручання та інклюзивної освіти.



У п'ятницю, 15 березня 2019 року, в рамках робочої поїздки на Закарпаття, Марина Порошенко відвідала у м.Сваляві районну комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Свалявської районної ради Закарпатської області. Зустрічали дружину Президента засновник установи - голова Свалявської районної ради Мирослава Ливч разом з директором Центру Жанною Вальо. Марина Порошенко зустрілася з фахівцями та вихованцями Інклюзивно-ресурсного центру, який відкрито в рамках всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта - рівень свідомості», до якого Закарпаття долучилося у лютому 2018 року.


Проведення заходу з відзначення свята 8 Березня з дітьми з особливими освітніми потребами.


Фотогалерея

Підписання угоди про співпрацю Інклюзивно - ресурсного центру Свалявської районної ради  з  відділом освіти, молоді та спорту, у справах дітей, культури, туризму та зовнішніх зв'язків Полянської сільської ради та розробка проекту договору про співпрацю який буде укладено між  Свалявською районною радою та Полянською об'єднаною територіальною громадою


«Любов і дружба - велика сила»

У приміщенні Інклюзивно-ресурсного центру Свалявської районної ради Закарпатської області відбувся цікавий і змістовний захід-заняття «Краплинки дружби та любові разом всякчас творять дива», під час якого малята дізналися про важливість цих понять у нашому житті, а також про те чому людям необхідно проявляти один до одного емоції щирості, радості, відтак - симпатію, добро та милосердя - всього того, без чого не можливо уявити ані міцну-міцну дружбу, ані справжню велику любов. І оскільки захід проходив напередодні вшанування Святого Великомученика Валентина, присутні з цікавістю слухали легенду про трагічну долю середньовічного ченця й дізналися звідки з'явилися традиція дарувати цього дня листівки та чому 14 лютого так люблять святкувати усі закохані. «Здавна День Святого Валентина вважається святом усіх закоханих та підтримуючи цю красиву традицію сьогодні мільйони людей у всьому світі сприймають його як вдалу нагоду висловити свої почуття до тих кого ми любимо. І саме такі аспекти свідомого вияву позитивних почуттів та емоцій є надважливими у процесі не лише виховання, а й спілкування особливих дітей». Та аби проявляти почуття їх спочатку необхідно ідентифікувати. Цим і займалися дітлахи упродовж перегляду короткометражних мультиплікаційних фільмів «Струмочок» та «Рюкзачок». У першомурозповідалося про готовністьпожертвувативласнимиінтересамизаради блага інших у другому - про важливістьєдності та дружби, які разом допомагаютьзнайтивихідізскладнихжиттєвихситуацій. По завершеннімультфільмівмалятабезпомилкововизначиликатегорії «добрих» (співчуття, щедрість, дружелюбність, прощення та «поганих» (заздрість, пихатістьгрубість) якостей, які не рідкозустрічаємо не лише у казках, а й у житті. Для кожного із з вихованців ІРЦ такедосягнення - своя маленькаособистаперемога. Із першим завданнямвпоралися, тож час переходити до практичного виявупочуттів подумали працівники ІРЦ і запропонувалисвоїмпідопічнимвиготовитивласні «валентинки». До виконанняцьогоетапу, не без допомогисвоїхасистентівзвичайномаленькінепосидькиперейшлиізособливиментузіазмом: мало того, щотакі «практикуми» активізуютьтворчуфантазію, вони ще й корисні для розвиткудрібної моторики. Тожзаймаючисьіндивіди з особливимиосвітніми потребами поєднувалиприємнеізкорисниміззадоволеннямрозповідали кому будутьдаруватипрезенти, виготовленівласними руками. Мамам, татусям, дідусям та бабусям однак не тількиїм - зізналисямаленькіумільці: братиків, сестричок, однокласниківтадрузівці хлопчики та дівчаткатакождужелюблятьтожобов'язковотішитимутьоточуючихсвоїмиуспіхами. А ще, віриться - серед них обов'язковозростутьмайбутніобдаровані художники - свійхист до малювання вони продемонструвалипід час творчого конкурсу «Моєсерце - добре, щире, повненіжності й любові» у якомунамальовані ними усміхнені сердечка, котрісвоїмищиримиобіймамимовбихочутьобігрітицілийсвіттакожнаділялинайкращимилюдськимиякостями. Вмінняпрацювати у командівідвідувачі ІРЦ Свалявськоїрайонної ради Закарпатськоїобластіпродемонструвалипід час виготовленнянастінного плакату «Серцяєднання і тепла злилисяврештівоєдино», разом ізякимврешті і зазнімкувалися на згадку. Ну і яке ж дитяче свято буває без рухливихігор? Цютрадиціюпрацівники ІРЦ також не стали порушувати і влаштувалималятаместафету «Кольорові ручки ніжки - повеселимосятрішки». Завданнямбулоповтореннярухів у малюнку у «дзеркальному» порядку, щоспрямована на розвитоклогікипослідовностівчинківВартосказати, щоназва конкурсу абсолютно себе виправдала, а повертаючисьдодомурухливі, грайливі, веселі та щасливідіткизапевнили: ділитимутьсясвоєюлюбов'юзначночастіше. Як цезробити, вони уже знають.


ОНОВЛЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО ЦЕНТРУ - ЧУДОВИЙ ПОДАРУНОК ДО НОВОРІЧНИХ СВЯТ  

Напередодні новорічних свят діти з особливими освітніми потребами Свалявського району отримали у подарунок оновлений та обладнаний Інклюзивно-ресурсний центр, який розташований за адресою, м.Свалява, вул. Визволення, 1. Саме сьогодні, 26 грудня 2018 року відбулося урочисте його відкриття після капітального ремонту та закупівлі обладнання за субвенційні кошти. Інклюзивно-ресурсний центр розпочав свою роботу 1 серпня 2018 року. Дана установа створена з метою забезпечення прав на освіту дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. В інклюзивно-ресурсному центрі створено та обладнано кабінети вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога, практичного психолога, кабінет вчителя-реабілітолога для занять з лікувальної фізкультури та медіатека. Свято пройшло в затишній атмосфері.


03 грудня 2018 року КУ "Інклюзивно-ресурсний центр Свалявької районної" ради на чолі з педагогічними працівниками та провідним фахівцем з профорієнтації Свалявської районної філії Закарпатського ОЦЗ Е.Манько, провели захід з дітками ООП «У світі професій». Захід проводився в інтерактивній формі і був розрахований на взаємодію та активну участь всіх присутніх. Під час заходу діти розповідали про свої мрії щодо майбутньої професії, відгадували загадки, складали пазли, малювали. Кожен учасник розмістив на «Дереві професій» листочок, на якому написав ким він хоче стати в майбутньому.Зустріч була цікавою, веселою, шумною і пізнавальною, сподобалася усім а особливо задоволеними залишилися юні гості.


Робоча зустріч

Робоча зустріч директора комунальної установи "Інклюзивно - ресурсний центр Свалявської районної ради Закарпатської області" Ж. Вальо з  директором Свалявсьої районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Г.Івановчик, заступником директора В. Щерб'юк та фахівцем з профорієнтації Е.Манько.

В ході зустрічі була підписана Угода про співпрацю, складено орієнтовний графік проведення спільних масових заходів. Також домовлено про проведення профорієнтаційного заходу, який відбудеться 03 грудня 2018 року і розрахований на взаємодію та активну участь дітей з особливими освітніми потребами.

Семінар - нарада з вчителями асистентами дітей з особливими освітніми потребами

© 2024 Інклюзивно-ресурсний центр Свалявської міської ради
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати